Slova hýbají, příklady táhnou. Znáte ve svém okolí někoho, kdo by mohl být svými aktivitami ve prospěch životního prostředí motivací a vzorem pro ostatní? Navrhněte ho na prestižní Cenu Josefa Vavrouška, kterou chtějí Nadace Partnerství a Nadace Charty 77 zviditelnit a ocenit konkrétní ekologické činy v minulém roce! Nominace můžete zasílat do konce dubna. Generálním partnerem ceny je společnost Českomoravský cement.
Na stránkách on-line časopisu Envigogika můžete najít Společné stanovisko akademických pracovníků k environmentální výchově a vzdělávání.
Také Ondřej Liška vydal tiskové prohlášení k útoku proti ekologické výchově - najdete ho na stránkách Strany zelených.
MF Dnes a internetový portál iDNES.cz uveřejnili 11. 2. 2010 článek „Zelení sobě. Ze státního“ (http://zpravy.idnes.cz/zeleni-sobe-za-ministra-lisky-sly-na-vzdelavaci-projekty-zelenych-miliony-1uj-/studium.asp?c=A100210_210428_studium_vel) poškozující neprávem dobré jméno Rezekvítku. Na základě kusých a zkreslených informací se snaží poškodit ekologickou výchovu a pomluvit kompetentnost Ministerstva školství.
Na titulní straně čtvrtečního vydání MF Dnes jsme se mohli dočíst, že ekologie nesmí převálcovat ostatní priority školství, mezi které patří i historie, čtení či cizí jazyky. Je to jen jedno z mnoha zavádějících tvrzení článku, který zostra kritizuje tzv. zelené projekty. Protože Ochrana fauny ČR patří mezi neziskové organizace článkem zostuzené jako tvůrce zbytečných vzdělávacích projektů za nehorázné peníze, rádi bychom doplnili informace, které autoři článku záměrně pominuli.
Politici musí hned po kodaňském summitu pokračovat a rychlým tempem proměnit vágní dohodu v konkrétní smlouvu, soudí české ekologické organizace.
Prohlášení studentů ke 20. výročí sametové revoluce
Premiér Jan Fischer jednal v úterý 6. října se zástupci 11 střešních nevládních neziskových organizací, které reprezentují více než tisíc nevládních organizací, o vzájemné spolupráci mezi státem a jimi v době ekonomické krize.
Kromě stanoviska nevládních organizací přinášíme také oficiální stanovisko MŽP
Společná platforma pro energetickou účinnost (Energy Efficiency Watch) zveřejnila analýzu národních plánů pro podporu energetické účinnosti, které mělo 27 členských států EU za povinnost odevzdat Komisi v rámci působnosti Směrnice o energetické účinnosti u konečného uživatele do června 2007. Studii vypracoval Wuppertalský institut společně se společností Ecofys. Materiál doplňuje již hotové shrnující hodnocení Komise. Studie má za cíl vypíchnout kvalitně zpracované Národní plány pro energetickou účinnost a má sloužit jako zdroj inspirace pro formulaci návazných plánů, které mají členské státy povinnost předložit do června 2011.