Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

cjv diplom mVe čtvrtek 16. července proběhlo v Senátu předávání cen Josefa Vavrouška za rok 2019. Cenu za dlouhodobý přínos získal předseda STUŽ Jiří Dlouhý za dlouholetý rozvoj principů trvale udržitelného života v české i mezinárodní rovině. Více o ceně si můžete přečíst na stránkách Nadace Partnerství. Vlastní nominaci od Ladislava Mika, Mikuláše Huby a Pavla Šremera si můžete přečíst na stránkách STUŽ.

 

Prague Castle from Vltava bank

Zakládající schůzka pražské skupiny STUŽ  bude v úterý dne 14. 2. 2017 od 17. hodiny v zadním sálku vinárny  U Jiřího, ve Pštrossově ulici č. 4. Na programu  schůzky budeme mít  diskuzi nad vytvořením předběžné náplně činnosti skupiny (problematika územního plánu, MA 21, zeleně, přírody, bude upřesněno dle zájmů členů skupiny). Budou též dohodnuty organizační záležitosti skupiny, předpokládá se především elektronická komunikace skupiny. Účast na práci skupiny je otevřená všem členům i nečlenům STUŽ, přijít na zakládací schůzku můžete i bez předchozího ohlášení.

Pokud máte zájem o zařazení do mailového rozesílače této skupiny, napište, prosím na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Prague Castle from Vltava bank

Na základě dohody našeho předsednictva jsme se rozhodli založit novou pracovní skupinu "Pro pražské problémy". Po takovém řešení už dlouhou dobu volají naše pobočky, protože jinak je jednání předsednictva asymetrické - předsednictvo STUŽ projednává i pražské problémy, zatímco u problémů z jednotlivých regionů primárně problémy řeší pobočky, až pak se v případě závažnosti dostávají na jednání předsednictva.

Přitom pražských problémů je více než dost - např. Metropolitní plán, útoky na zeleň, nekoncepční a neudržitelná výstavba  apod.  Nyní některé městské části Prahy se účastní místních Agend 21, čili se u nich objevuje snaha po udržitelnosti jejich rozvoje a členové STUŽe, která má udržitelnost ve vínku, se zatím organizovaně takových iniciativ neúčastní.

Pokud se najdou aktivní členové se zájmem pracovat v této skupině, prosíme, aby kontaktovali Pavla Šremera na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License