Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Thákurova, uzavřený park

Dnes k nám dorazil velmi smutný mail od sester Jelínkových, které nabídly 1 mil. korun na záchranu a údržbu parku v Praze v Thákurově ulici. K tomuto problému jsme se jako STUŽ také psali dopis panu primátorovi Svobodovi. Celý mail si můžete přečíst dále:

Vážení přátelé příznivého životního prostředí a odpůrci úřednické zvůle,

  •   navzdory příslibu primátora Svobody 15-ti o.s. vč. STUŽ,
  •   navzdory naším o.s. Tilia Thákurova přijaté výzvě od náměstka Noska k převzetí správy parku,
  •   navzdory našim opakovaným výzvám k jednání o konkrétní podobě smlouvy, která by byla v souladu s právním řádem (i když pro Město výhodná) a dobrými mravy (náš návrh prováděcí smlouvy jsme minulý týden zaslali),
  •   navzdory podnětu zástupkyně ombudsmana


setrvalo HMP a TSK na tvrzení, že občanům nabídlo smluvní převzetí parku do správy a oni nepřevzali, proto TSK nic nebránilo ve vykácení parku. Dnes nastoupila početná grupa kácečů, za podpory asi 20 městských strážníků s antonem, zlikvidovala během několika hodin polovinu parku a okamžitě odvezla důkazy (zcela zdravé kmeny stromů). Novinářům pak předváděla jeden kmen s dutinou (z hlediska stability bezvýznamnou) s tvrzením, že takto vypadaly všechny stromy. (několik novinářů fotilo, rovněž místní - fotodokumentace proto bude v nejbližší době k dispozici).

Nehorázné svinstvo, hra kočky s myší, nepokryté vydírání občanů, dementi všeho,  co představitelé Města slíbili, dementi všeho, k čemu nás vyzvali, neustálé lhaní do médií, až po nenávratné zničení našeho domova, nesmí zůstat bez odezvy.  Nadto TSK dnes do médií prohlásila, že dnešním kácením provedla první etapu revitalizace parku, tj. zbytek stromů míní zničit v druhé etapě. Poselství TSK je jasné: Občané za žádných okolností nebudou mluvit do veřejného prostoru, veřejných parků. Iniciativa o.s. Tilia Thákurova vymanit park ze správy TSK byla pro moloch TSK nebezpečná,  impérium mizerného látače silnic se tak mohlo začít drolit (kde nejsou velké spravované pozemky, tam nejsou velké zakázky, tam nejsou ani velké provize), proto jsme museli být exemplárně potrestáni.


Přátelé,
chtěla bych napsat ostrý otevřený dopis primátorovi (který ještě ve čtvrtek při interpelacíchn a www.prazskeforum.cz) otázky ke svému slibu ve věci Thákurovy ulice "minul"), tento dopis bude následován (doufám, co nejdříve) přípisem z kanceláře ombudsmana. Prosím o Vaše poznámky, náměty, dále - víte-li o jakémkoli dalším o.s. či občanské iniciativě, které by se chtěly přidal k odsuzující kritice zadupávání konstruktivních občanských aktivit do země mafiánskými úředníky a jejich poslušnými loutkami - politickými představiteli Města, prosím o kontakt.

Děkuji předem za Vaši spolupráci a podporu
M. Jelínková


P.S: Dovolím si Vás v nejbližších dnech informovat o akcích a právních krocích, které podnikneme. Jsme téměř zvyklí na tupé ničení veřejné zeleně, parků atd. pod záminkami "revitalizací", bezpečnosti atd. Tento případ se přesto vymyká - občané jednohlasně odmítli tvrzení TSK o nebezpečnosti stromů,
odmítali "revitalizaci" v podobě vymlácení hodnotných stromů, sepisovali petice, protestní listiny, dopisy, vyvinuli obrovské úsilí, nabídli konstruktivní řešení, obrovský dar na péči, park převzali do vlastní péče do puntíku tak, jak jim Nosek a TSK nařídili  - odpovědí jim bylo vysmívání, lži, vydírání, jedno dementi prohlášení městských představitelů za druhým.

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License