Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Seminář 2306Beseda k udržitelné dopravě byla nabitá zajímavými panelisty a přinesla nám hlubší pohled na problémy dopravy, především v Praze, ale mnoho problémů má určitě celorepublikový dosah.

Zarážející je určitě nepoměr mezi vysokou podporou opatření na omezení individuální automobilové dopravy ve městech, která se ukazuje při výzkumech veřejného mínění (viz snímek 15 prezentace J. Dlouhého) a politickou a mediální diskusí. Zajímavý byl názor, že právě politici a novináři jsou nejvíce závislí na autech a proto mají profesionální posun hodnot. Opravdu zarážející je malá vymahatelnost vlastních dopravních opatření a vymahatelnost pokut. Zdá se ale, že po letech různých extrému je přeci jen situace výrazně více nakloněna udržitelným řešením, ale bude to ještě nějakou dobu trvat.

Nejlépe ale uděláte, když si záznam z besedy sami poslechnete a prohlédnete si prezentace.

Úvodní čast diskuse  Prezentace J. Dlouhého
Vystoupení dr. M. Braun Kohlové  Prezentace M. Braun Kohlové
Diskuse panelistů  

Omlouváme se, že technickým nedopatřením nebyla po vystoupení M. Braun Kohlové již on-line vysílána doprovázející prezentace J. Dlouhého a viděli ji pouze diváci v sále.

You have no rights to post comments

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License