Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Březina zastavení u rybníčků

V sobotu 28. dubna pořádáme výlet do CHKO Českého středohoří – do oblasti Milešovky, na který vás srdečně zveme.

Jsme potěšeni, že nám průvodce bude dělat Daniel Pitek, sedlák z pod Milešovky, který nás provede po lesích a pastvinách, kde uvidíme vedle květin (možná i orchideje), ptáků, hmyzu, tůní a mokřadů také agrolesnické systémy. Podíváme se na rašeliniště a bukový prales a obnovu původní skladby lesních dřevin v místních porostech.

Doprava podle vlastního uvážení buď veřejnou dopravou nebo autem.

Veřejnou dopravou pro účastníky z Prahy: Vlak do Lovosic– rychlík R 692, odjezd z hlavního nádraží 6.51 hod, (z Holešovic 7:00, z Podbaby 7:04) - Lovosice 7.57. Autobus 582506 154 z Lovosic, odjezd 8.06 do stanice Kostomlaty pod Milešovkou, pod Březinou, příjezd 8.40.

Ti, co pojedou autem, dojedou k zastávce autobusu v Kostomlatech pod Milešovkou, pod Březinou do cca 8.40, kdy přijede autobus s ostatními účastníky a kde je možnost nechat auto (pozor, zastávka autobusu Kostomlaty pod Milešovkou, pod Březinou je ve skutečnosti na silnici mezi Milešovem a Kostomlaty, v lesích ještě před obcí Kostomlaty).

Svou účast, prosím, potvrďte do 25. 4. na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., (jméno, mobil) a sdělte, zda přijedete autobusem nebo autem, abychom se neminuli.

 

O našem průvodci:

====================================

Daniel  Pitek

(Z pořadu Nedej se v České televizi)

To, co dělá Daniel Pitek, může mnohým připadat (a také připadá) jako čiré bláznovství. Místo, aby si v klidu užíval vydělaných peněz, nebo je výhodně investoval, vkládá své prostředky, čas i energii do aktivit, které příliš nevynášejí, angažuje se v kauzách, kterým se jiní raději vyhnou, bojuje s úřady, a tak si komplikuje život i podnikání. To vše pro jediný cíl – vrátit působivé krajině pod Milešovkou podobu, kterou ztratila kvůli nesmyslným zásahům po druhé světové válce.

Postupně nakoupil stovky hektarů zemědělské půdy a na ní začal vysazovat zaniklé ovocné sady, obnovovat vykácené remízky, zakládat mokřady, tůně a rybníky. Kromě obchodování se dřevem a sádrokartonem provozuje ekologické zemědělství, založil jelení farmu, chová ovce a koně. Spoluzakládal Milešovský spolek přátel přírody, jehož je předsedou, je členem stráže zdejší CHKO, pracuje ve svazu ekologických zemědělců a v asociaci vlastníků půdy. Úspěšně bojoval proti plánům developerů zastavět satelitním městečkem pole pod Milešovem, dnes se angažuje v otázce novelizace zákona o myslivosti, v němž dosud stále přetrvává řada absurdních socialistických ustanovení.

červnu 2016 získal Cenu Josefa Vavrouška za rok 2015 v kategorii výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License