Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

N icon law and crime

Zveme Vás na diskusní seminář na téma

Právo životního prostředí - aktuální problémy

který se koná

v úterý 3. listopadu 2015 od 16 do 19 hodin

Praha 1, Novotného lávka 5, Klub techniků

Právo životního prostředí se v posledním čtvrtstoletí etablovalo do podoby plnohodnotné součásti českého právního řádu. Nové předpisy vznikají jako na běžícím pásu a podléhají častým novelizacím. Na jaké problémy naráží právní normy při praktické aplikaci orgány státní správy, neziskovkami či obcemi? Lze se účinně domoci ústavního práva na příznivé životní prostředí?

Na tyto a související otázky by měl odpovědět diskuzní seminář konaný u příležitosti právě vycházející knihy „Právo životního prostředí. Praktický průvodce“, kterou vydává nakladatelství GRADA.

Diskuzní seminář uvedou tyto příspěvky:

  • Prof. RNDr. Bedřich Moldan, CSc. , první ministr životního prostředí ČR: Úloha národního a mezinárodního práva při ochraně životního prostředí.
  • JUDr. Svatomír Mlčoch , legislativec, bývalý náměstek ministra ŽP, spoluautor několika předpisů českého práva životního prostředí : Koncepční a aktuální problémy legislativy životního prostředí.
  • JUDr. et RNDr. Jitka Jelínková, Ph.D. , environmentální právnička a lektorka, bývalá dlouholetá vedoucí právního odboru ředitelství České inspekce životního prostředí: Aktuální problémy práva ŽP z pohledu státní správy.
  • Mgr. Petra Kolínská , místostarostka Prahy 6 a členka Zastupitelstva Hlavního města Prahy: Aplikace práva životního prostředí při činnosti obecní samosprávy.
  • JUDr. Miloš Tuháček , advokát, vedoucí autor knihy „Právo životního prostředí. Praktický průvodce“: Problémy soudního vymáhání práva životního prostředí.
  • Moderování:

Pavel Šremer, STUŽ

 

VSTUP VOLNÝ

 

You have no rights to post comments

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License