Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Chalupská slať 1 (10)

Memoriál Josefa a Petry Vavrouškových - 2. 10. – 4. 10. 2015 Borová Lada, NP Šumava

Centrum pro otázky životního prostředí UK ve spolupráci s českou a slovenskou Společností pro udržitelný život (STUŽ) a Národním parkem Šumava zve zájemce na konferenci, jejíž téma je Management a udržitelný rozvoj národních parků. Konference je organizována ve dnech 2. 10. – 4. 10. 2015 na Šumavě, a je spojena s exkurzí na Bučinu, k pramenům Vltavy a do Bavorska – na Siebensteinkopf a do oblasti Reschbach Klause a Alte Klause. Exkurzi povedou zkušení průvodci z Národního parku Šumava, prof. Fanta a možná i pracovník z NP Bavorský les. Součástí programu budou besedy účastníků s místními představiteli ochrany přírody; dále i kratší exkurze v okolí Borových Lad.

Tato akce navazuje na každoroční memoriály Josefa a Petry Vavrouškových, jejichž program obohacuje o odbornou část. Po dohodě se slovenskými kolegy se oproti minulým létům koná v Čechách ‑ v budoucnu se bude pořádat vždy jeden ročník memoriálu v Česku a druhý rok na Slovensku. Letošní ročník se tak uskuteční v Národním parku Šumava ve spolupráci se Správou NP Šumava a Jihočeskou pobočkou STUŽe. Protože je stále aktuální téma NP Šumava a jeho směřování, budeme mít možnost přesvědčit se na místě, jaká je aktuální situace – jak při konferenci, tak potom hlavně na vlastní oči při exkurzích. Na akci je pozvané široké spektrum místních aktérů: jak zástupci státní správy, tak i nevládních organizací, zastánci bezzásahovosti v oblasti horských smrčin, ale i příznivci dalších lidských zásahů.

Program:

  • pátek 2. 10.: příjezd do ubytovny NP Kameňák v Borových Ladech, večer bude věnován úvodnímu informačnímu setkání a také základním informaci o Národním parku Šumava;
  • sobota 3. 10. proběhne v sále knihovny informačního střediska NP Šumava na Kvildě Konference na téma Management a udržitelný rozvoj národních parků. Odpoledne pak uskutečníme exkurzi na Bučinu, k pramenům Vltavy a do Bavorska – na Siebensteinkopf a do oblasti Reschbach Klause a Alte Klause. Exkurzi povedou zkušení průvodci z národního parku Šumava, prof. Fanta a možná i pracovník z NP Bavorský les;
  • neděle 4. 10. dopoledne proběhnou kratší exkurze podle dohody účastníků.

Účelem memoriálu bude již po dvacáté první si připomenout památku Josefa Vavrouška a jeho dcery Petry. Věříme, že přerušení tradice pořádání memoriálu, kdy jsme každý rok organizovali v Roháčích pochod na místo tragické smrti Josefa i Petry, bude obohacením pro všechny zúčastněné. Chceme tak otevřít novou příležitost, jak navázat na odkaz zakladatele STUŽe.

Praktické informace

Registrace v on-line formuláři

Pokud máte zájem přednést na konferenci příspěvek, prosíme o vyznačení názvu Vašeho příspěvku v přihlášce. Mělo by se jednat o příspěvek tematicky zaměřený na oblast managementu v národních parcích a otázek udržitelného rozvoje v národních parcích v délce nepřesahující 10 minut (úvodní vyžádané referáty cca 15 minut).

Protože musíme mít včas zabezpečené ubytování (o ubytování na Šumavě je velký zájem), potřebujeme vědět přesné počty zájemců o co nejdříve. Prosíme Vás proto o laskavé vyplnění elektronické přihlášky. Ubytování účastníků v ubytovně Kameňák bude hrazeno pořádajícím Centrem pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy. Pokud dojde k vyčerpání kapacity ubytovny, budeme se snažit sehnat další ubytování v okolí.

Podrobné informace k ubytování, exkurzi i konferenci Vám zašleme do začátku září.

Kontakt

Pokud budou potřeba další informace, kontaktujte prosím organizátora akce Pavla Šremera na e-mailu či mobilu (mob. 732 966 595; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), ohledně ubytování a dohody o případném využití aut k odvozu účastníků pak Evu Vavrouškovou (mob. 604 171 921; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

You have no rights to post comments

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License