Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Bělozářka liliovitá

Správa CHKO Český kras pořádá v sobotu dne 11.5. 2013 botanickou exkurzi do NPP Kotýz, NPP Zlatý kůň a PR Kobyla. STUŽ vyjednala účast svých členů na této exkurzi, proto jste všichni srdečně zváni navštívit jedny z nejcennějších lokalit Českého krasu. Bližší informace viz přiložená pozvánka. Z Prahy je možné se dostat do Berouna např. autobusem č. 21001958 /C 19/ (směr Králův Dvůr) z Nových Butovic, odjezd odtud v 9.10, v Berouně pak je přestup v 9.40 na další autobus (směr Suchomasty), kterým pojedeme do Králova Dvora-Křižatek –viz spoj v přiložené pozvánce. Exkurzi povede Mgr. Tomáš Tichý, náš známý a osvědčený vůdce z minuloročních exkurzí, spolu s Josefem Mottlem, oba jsou pracovníky Správy CHKO Český kras.

Pro vážnější zájemce o botaniku (včetně latinského názvosloví) bude po obdobné trase organizována exkurze České botanické společnosti a katedry botaniky přírodovědecké fakulty UK dne 18.5.2013, s vyjednanou možností účasti členů a příznivců STUŽe. Trasa by měla být zajímavá krajinářsky, výhledy ze skalní hrany na Kotýzu nebo na okolní kopce na Zlatém koni, i geologicky, zoologicky a archeologicky ( hradiště a nálezy stop člověka od starší doby kamenné po novověk), takže by se měli uspokojit i nebotanici. Krátké nepřízně počasí se dají přečkat ve skalních útvarech na cestě, případně pod přístřešky u Koněpruských jeskyní nebo dokonce ve vlastních Koněpruských jeskyních. Celkově je cesta docela dlouhá (od autobusu na vlak do Srbska nějakých 15 km), ale lze využít občerstvení u Koněpruských jeskyní. Kozy a ovce jsou zajištěny, pasou se na Zlatém koni jako konkurence botaniků od minulého týdne. Exkurzi povede opět Mgr. Tomáš Tichý a Josef Mottl. Sraz zájemců je taktéž v Králově Dvoře-Křižatkách v 10.02, takže lze využít stejné spoje, popsané u exkurze 11.5.2013.

Záleží proto jen na Vašem volném čase a míře zájmu, které exkurze se zúčastníte. Případné dotazy k exkurzím adresujte Pavlovi Šremerovi, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil 732 966 595.

Za STUŽ:

Ing. Jiří Dlouhý,

Předseda

 

You have no rights to post comments

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License