Hodinový rozhovor v rámci pořadu Zeměžluč, tak jak byl vysílán na živo 19. 6. si můžete poslechnout ze záznamu zde: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2659720. Hostem pořadu je lauerát Ceny Josefa Vavrouška, náš místopředseda - Pavel Šremer.
vždy první úterý v měsíci od 16 hod.
4. ledna – Oceňování ekosystémových služeb,
1. února – Veřejným zájmem je trvale udržitelný rozvoj,
1. března - Valné shromáždění členů STUŽ, přednáška Jiřího Nečase: Udržitelný rozvoj z hlediska
křesťanství,
5. dubna – Implementace Evropské úmluvy o krajině,
3. května – Ochrana životního prostředí je samozřejmou součástí kultury,
7. června – Vzdělávání pro udržitelný rozvoj.
V nakladatelství Portál & předmluva k českému vydání z i-Ekopsychologie
Konference „Landscape structures, functions and management: response to global ecological change" se koná v Brně ve dnech 3.-6. září 2010 - více informací zde
Přepis vystoupení Grety Thunberg před plénem COP 24 si můžete poslechnout zde. Připravili jsme překlad jejích vystoupení:
Jmenuji se Greta Thunberg, je mi 15 let a jsem ze Švédska. Nyní budu mluvit jménem Klimatické spravedlnosti.
V nakladatelství Karolinum právě vyšla nová kniha – učebnice – našeho člena prof. Bedřicha Moldana
Učebnice Civilizace na planetě Zemi Bedřicha Moldana je primárně určena studentům gymnázií, ale může sloužit i při výuce na dalších typech středních škol. Obsahově přímo navazuje na témata Rámcového vzdělávacího programu pro gymnázia zvláště vzdělávací oblasti Člověk a příroda, Člověk a společnost) a přispívá k prohloubení průřezových témat, jako jsou Environmentální výchova a Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech. MŠMT schválilo knihu v roce 2018 k zařazení do seznamu učebnic pro střední vzdělávání pro vzdělávací oblasti Člověk a příroda a Člověk a společnost s dobou platnosti 6 let.
Máte-li zájem o ukázku textu, kontaktujte prosím: Eliška Pábl Kaplanová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Právě jsme dokončili letošní číslo Zpravodaje STUŽ - v on-line verzi se do něj můžete začíst již teď - Zpravodaj STUŽ 2015/1
České neziskové organizace již 25 let pomáhají potřebným doma i ve světě, chrání přírodu, prosazují lepší správu veřejných věcí, věnují se českému vzdělávacímu systému a pečují o lidskou důstojnost. Čtvrtstoletí po sametové revoluci v Česku znovu hledají společný směr, kterým se dále vydat. Nové cíle pro udržitelný rozvoj letos přijme i světové společenství. Důraz bude kladen na provázanost životů s našimi sousedy, lidmi na jiných kontinentech i stavem naší planety. Zdraví, bezpečnost a důstojný život nejen pro nás, ale i pro budoucí generace – to je výzva, která vyžaduje dohodu na hlavních principech rozvoje. Ukažme společně, že každý neseme svůj díl odpovědnosti za současný globální svět i za naši budoucnost.