Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

kohovolitVe dnech 24. a 25. května 2019 proběhnou v ČR, podobně jako v dalších zemích EU, volby do Evropského parlamentu – tyto volby nejsou v České republice příliš v oblibě, ale z hlediska životního prostředí jsou určitě velmi podstatné. 

Podle posledních výzkumů veřejného mínění je pro 80 % lidí, kteří půjdou k volbám do Evropského parlamentu, prioritou životní prostředí. Proto jsme pro vás připravili k této příležitosti jednoduché webové stránky, na kterých jsme se snažili shromáždit všechny podklady pro vaše rozhodnutí, pokud chcete opravdu podpořit environmentální a proklimatickou politiku v Evropském parlamentu. Oslovili jsme kandidáty, které považujeme za "zelené" a jejich názory zveřejňujeme u jednotlivých stran. Stránky budeme aktualizovat až do vlastních voleb a rádi přidáme informace, které tam podle vás chybí a pošlete nám je.

Naše webové stránky k volbám do EP najdete zde.

Obalka2018webJako každoročně, i za rok 2018 jsme vydali tištěný Zpravodaj, který slouží též jako pozvánka na naše valné shromáždění. Ve Zpravodaji najdete některé materiály, které jinde nevyšly. Již nyní si jej můžete stáhnout kliknutím na obrázek či na odkaz níže a číst jeho elektronickou verzi, na besedě bude pro členy dostupná i tištěná podoba. 

Zpravodaj STUŽ 2018 ke stažení.

STUŽ vstoupila do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru,přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

  1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz,
  2. Vyberete naši organizaci a eshop na kterém chcete nakoupit,
  3. Nakoupíte, jak jste zvyklí.

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu. Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

Pokud se bojíte, že na tuto možnost podpory před příštím nákupem zapomenete, na: https://givt.cz/ziskat-pomocnika si můžete do prohlížeče zdarma stáhnout Pomocníka, který vás vždy při nakupování upozorní.

Hudec2Už více než rok slouží cestujícím v České Lípě nové, moderní vlakové nádraží. V návaznosti na to nechala místní radnice zpracovat územní studii úprav takzvaného přednádraží.

Jedním z návrhů v ní je i přesun řady autobusových stání ze současného, několik set metrů vzdáleného autobusového nádraží přímo před výpravní budovu Českých drah. To je jistě vítané, protože to cestujícím ulehčí přestup z vlaků na autobusy a obráceně.

Pokud chcete dostávat pozvánky na akce STUŽ a informace o nových zajímavých článcích na stránkách STUŽ (cca 5 zpráv měsíčně), můžete se přihlásit do našeho mailového distribučního seznamu - stačí na napsat svůj e-mail na přihlašovací stránce do konference na tomto odkazu. Pokud by vám to připadalo složité, můžete případě požádat o přihlášení na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

limityPrůběžně aktualizováno!! Čtvrtek 5. 2. byl vyhlášen za den akcí na památku obcí zničených těžbou a za budoucnost bez uhlí. Připojte se prosím a zorganizujte v místě svého bydliště akci – čím víc jich bude, tím jasnější bude signál vládě, která má o limitech rozhodovat v průběhu února a března.

Ohlášeny jsou demonstrace a další akce na různých místech České republiky. Na této stránce se budeme snažit akualizovat místa a časy konání v jednotlivých městech a obcích.

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License