Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

V objektu bývalých kasáren ve Strašicích na Rokycansku hořel sklad starých lednic a televizorů. Starosta obce dokonce včera ráno obyvatele vyzval, aby nevětrali, pro děti ze základní a mateřské školy vydal zákaz vycházení. Odborníci totiž naměřili vysoké koncentrace škodlivin v ovzduší. Nařízení starosta zrušil ve 12:00. Celý den požár ve Strašicích na Rokycansku sledoval Jan Dvořák.

Podle Strašic Jiřího Hahnera, jde o zcela jistě největší požár v obci za posledních několik let. Nikdo nebyl zraněn, ani nemusel být evakuován. Inverze ustoupila a hodnoty ovzduší jsou opět v normálu, potvrdila mluvčí krajských hasičů Alena Marešová. Kontaminovanou odpadní vodu, ve které experti naměřili zvýšené koncentrace nebezpečných kyanidů a fosfátů zachytává uspokojivě čistička odpadních vod, kde byla vytvořena ucpávka.

Požár byl velmi nebezpečný, protože hořely staré lednice a televizory, kde jsou jedovaté látky. Kvůli zásahu museli hasiči použít i speciální traktor s radlicí ke stržení zdí objektu. V době požáru bylo ve skladu na ploše asi 40 krát 80 metrů uskladněno kolem 200 lednic..

Zatím není jasné, proč v objektu hořelo. V úvahu přichází samovznícení, nedbalost, úmyslné založení. V posledních týdnech jde už o několikátý požár ve firmách, které se v regionu zabývají odpadovým hospodářstvím.

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License