Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Ministerstvo zdravotnictví varuje před sadou dětského nádobí z Číny. Nádobí s obrázky zajíců a zaječích stop obsahuje formaldehyd nebezpečný zdraví. Látka může vyvolat bolesti hlavy, zánět sliznice nebo alergické reakce na kůži a podráždění zažívacího traktu. Sdělil to hlavní hygienik ČR Michael Vít.

Sadu melaninového nádobí z Číny tvoří tvarovaný dělený talíř, lžička a vidlička. Talíř je bílý se zeleným lemem, lžička a vidlička mají bílý podklad, rukojeť má zelený dekor. Průměr talíře je 21 krát 26 centimetrů a na jeho spodní straně jsou vylisovány nápisy MELANINE WARE a MADE IN CHINA. Výrobek je zabalen v plastovém průhledném sáčku.

 Laboratorní testy prokázaly, že množství formaldehydu více než trojnásobně přesahuje přípustný hygienický limit. Nádobí je proto nevhodné pro kontakt s potravinami a pokrmy.

 Podle ministerstva jsou distributoři povinni nebezpečné výrobky okamžitě stáhnout z trhu a prodané kusy přijmout od zákazníků zpět.

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License