Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opakovaně zjistila nadlimitní množství pesticidů v dětských přesnídávkách společnosti Linea Nivnice, a. s. a proto zakázala jejich prodej.

Jde konkrétně o tři následující výrobky:

- HELLO ovocná přesnídávka s jahodami s datem výroby 28. února 2007 a datem minimální trvanlivosti 28. srpna 2008 (balení 190g)

- TESCO ovocná přesnídávka s jahodami s datem výroby 28. února 2007 a datem minimální trvanlivosti 28. srpna 2008 (balení 190g)

- TESCO ovocná přesnídávka s jahodami s datem výroby 27. března 2007 a datem minimální trvanlivosti 27. září 2008 (balení 190g)

Přesnídávky byly vyrobeny z jahodové dřeně od španělské firmy Conservas Mira S.A., která sice obsahovala rezidua pesticidů, ale v množství, které předpisy povolují. Pro výrobu dětských výživ však platí přísnější normy a pro některé pesticidy jsou maximální limity mnohonásobně nižší, než je to u jahodové dřeně. Tyto limity uvedené přesnídávky překračovaly, proto byly označeny jako nevyhovující. Inspekce zakázala jejich další prodej a to, co již bylo distribuováno do tržní sítě, musel výrobce stáhnout a zlikvidovat. Podstatná část však byla v okamžiku nálezu již rozprodána.

Vzhledem k tomu, že jde o zboží s dlouhou trvanlivostí, je možné, že jej spotřebitelé ještě mají doma. V takovém případě se mohou s žádostí o reklamaci obrátit přímo na výrobce.

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License