Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmánkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

Constellation Fornax, EXtreme Deep Field

Vážení přátelé, přijměte pozvání naSTUŽOVRAT tradiční a neformální to setkání(pod záminkou oslavy letního slunovratu ) členů, příznivců a přátel Společnosti pro trvale udržitelný život, které se koná v úterý 17. června od 17.30. hod.

v příjemném prostředí Literární kavárny v Řetězové 10, Praha 1

 

Pozvání na náš STUŽOVRAT přijal vzácný host,

pan profesor Jiří Chýla, CSc

 

a bude si s námi povídat na téma

 

"Vznikl vesmír opravdu z ničeho?"

 

* Povídání o vzniku vesmíru v kontextu nové knihy Lawrence Krausse Vesmír z ničeho *

 

Profesor Chýla je sice světově uznávaným vědcem zabývajícím se takovými, nám prostým smrtelníkům nepochopitelnými věcmi, jako jsou např. kvarky či kvantové chromodynamiky, nemusíme ale mít obavy, že tomu, o čem nám bude povídat, neporozumíme. Počítá se s tím, že se rozvine široká diskuse.

 

 

Svou účast pro naši informaci prosíme - pokud možno - potvrďte emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

nebo mobilem na 604 171921

 

VSTUP VOLNÝ

 

Od roku 2009 je prof. Jiří Chýla, CSc. členem Akademické rady AV ČR, předtím vedl Sekci fyziky elementárních částic Fyzikálního ústavu AV ČR a od roku 2000 do roku 2011 Centrum částicové fyziky, společný projekt FZÚ AV ČR, MFF UK a FJFI ČVUT. Zabývá se teorií elementárních částic se zvláštním zaměřením na teorii silných interakcí mezi kvarky. Intenzivně se věnuje přednáškové a popularizační činnosti. Spolupracuje s experimenty v DESY v Hamburku a v CERN v Ženevě. Je poradcem předsedy AV ČR, prof. Drahoše.

 

Mapka místa konání

 

 

 


Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /data/gluster-www-vona/brick/htdocs/stuz.cz/templates/stuz16/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /data/gluster-www-vona/brick/htdocs/stuz.cz/templates/stuz16/html/modules.php on line 39

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License