Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmínkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

 

riha02Ředitel Správy KRNAP Ing. Hřebačka, autor projektu Ing. arch. Petr Hájek a starosta Vrchlabí Ing. Sobotka za účasti desítek hostí slavnostně otevřeli nové Středisko ekologické výchovy Správy KRNAP ve Vrchlabí. Pozoruhodný objekt, zapuštěný hluboko pod původním povrchem terénu v místě zdemolovaných garáží Správy KRNAP na okraji zámeckého parku, evokuje zastřešením a vegetačním pokryvem tvarosloví horského terénu. Toto řešení je nejen velmi citlivé k prostoru mezi budovou Správy KRNAP a zámkem, protože nenarušuje zdejší park, ale je i velmi energeticky úsporné. Výborný dojem ze stavby dotváří interiéry, tvořené až na dlažby podlah komunikací převážně dřevěnými povrchy z broušené překližky nebo masivního dřeva a nerezové zařízení sanity.

Po podzimním otevření rekonstruované fary v Horním Maršově na Dům obnovy tradic, ekologie a kultury (DOTEK)riha03 Střediska ekologické výchovy Sever, což je zařízení nevládní, se tak v Krkonoších dále rozšiřují možnosti ekologické osvěty a výchovy, tentokrát v režii státní organizace.

Foto © Jarka Říhová

 

 

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License