Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/gluster-www-vona/brick/htdocs/stuz.cz/templates/stuz16/functions.php on line 185

Zveme Vás na diskusní seminář na téma

 

VELKÁ INVENTURA ČESKÉHO ROSTLINSTVA

 

aneb

Je země česká stále zemským rájem na pohled?

 

který se koná

v úterý 4. prosince 2012 od 16:00 do 19:00 hodin

Klub techniků, Novotného lávka 5, Praha 1, místnost č. 319

 

Česká botanická společnost letos slaví sté výročí své existence. Byla založena v Praze v roce 1912 a je tak nejstarší takovou společností ve slovanských zemích. Botanici při té příležitosti prezentovali svůj mnohaletý výzkum ve formě aktuálního soupisu tuzemské flóry. Zkoumali i souvislosti s proměnami krajiny. Upozorňují, že na skladbu flóry má obrovský vliv člověk. Některé druhy mizí, jiné, třeba i původem z dalekých zemí, se rychle šíří.

Máme se bát, je změna nevratná, nebo se prostě přizpůsobíme?

 

Haeckel Desmidiea

Panelisté:

 

Ing. Jiří Danihelka, Ph.D., Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně: Velká inventura české flóry

Mgr. Zdeněk Kaplan, Ph.D., Botanický ústav AV v Průhonicích: Endemity České republiky – jedinečné klenoty naší přírody

prof. RNDr. Milan Chytrý, Ph.D., Přírodovědecká fakulty Masarykovy univerzity v Brně: Změny přírodních stanovišť – proč některé rostliny mizí a jiné se šíří?

doc. RNDr. Vít Grulich, CSc., Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity v Brně: Červený seznam české flóry – aktualizace po 12 letech

prof. RNDr. Petr Pyšek, CSc., Botanický ústav AV ČR v Průhonicích a Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze: Je třeba se bát nepůvodních druhů?

 

 

Moderuje:

  • Mgr. Eva Horová (STUŽ)

 

 

 

VSTUP VOLNÝ