Společnost pro trvale udržitelný život

Aktuality STUŽ

Aktuality STUŽ je emailový zpravodaj, který vychází přibližně jednou za 2 týdny a přináší aktuality pro členy a příznivce STUŽ. Přihlaste se k jeho odběru vyplněním jednoduchého formuláře zde.

Archiv doposud vydaných Aktualit STUŽ.

Starší Aktuality najdete zde

Staňte se členem STUŽ

Není nic jednoduššího, než se přihlásit.

Informace o podmánkách členství

On-line přihláška za člena STUŽ

 

STUŽ na sociálních sítích

Sledujte nás také na sociálních sítích - tam najdete aktuální informace a zajímavosti

Facebook

Twitter

cyklojizda2012V sobotu 22. září proběhla v Praze akce, koordinovaná iniciativou Auto*Mat s názvem "Zažít město jinak", která se v rámci Týdne mobility EU snažila ukázat, jak by mohly vypadat ulice města, kdyby o nich nebylo uvažováno jen jako o dopravních tepnách a parkovištích. Nejmasověji navštívená byla "Velká podzimní cyklojízda", při které projelo desetikilometrový okruh centrem Prahy, Novým Městem,  Karlínem pestrý peleton 4000 cyklistů.

 

Cyklojízdy se účastnily i týmy minimálně třech velvyslanectví - Nizozemí, Dánska a Velké Británie.

Auto*Matu patří velký dík za perfektní organizaci jak cyklojízdy, tak i dalších akcí, které běžely ve 20 pražských čtvrtích. Svým rozsahem je tato akce sice zcela drobná proti obdobným festivalům, pořádaným např. v Bruselu, kdy dochází k celodennímu uzavření celého vnitřního městského okruhu na celý den, ale na druhou stranu, to jsou akce, které si opravu berou za své městské správy a organizují je i stovky úředníků, zatímco v Praze je většina organizace pouze otázkou osobního nasazení desítek dobrovolných nadšenců.

Jak hodnotí cyklojízdu samotný Auto*Mat, si můžete přečíst zde.


Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /data/www/htdocs/stuz.cz/templates/stuz16/html/modules.php on line 39

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /data/www/htdocs/stuz.cz/templates/stuz16/html/modules.php on line 39

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License