Karel Čapek laureátem ceny Josefa Velka.

Již třetím rokem uděluje občanská společnost Nika a redakce stejnojmenného časopisu ceny za konkrétní činy v oblasti ochrany přírody a životního prostředí za uplynulý rok. Udílení cen proběhlo tentokrát slavnostněji, než obvykle, protože letošního 26. dubna časopis Nika zároveň v pražském studiu Ypsilon oslavil dvacet (!) let své existence.

Nově vyhlášenou Cenu Niky pro profesionály obdržel ing. Dalibor Stráský za svou činnost poradce ministra životního prostředí.

Základní škola v Líšnici získala Cenu Niky pro občanská sdružení a organizace za svůj nevšední přístup k ekologické výchově: děti si zde mimo jiné samy vybudovaly naučnou stezku a starají se o vlastnoručně vysázené stromy.

Cenu Josefa Velka pro dobrovolné aktivisty životního prostředí získal člen STUŽ (a autor přebalu tohoto Zpravodaje) akademický malíř Karel Čapek za svou dlouhodobou angažovanost ve Společnosti Šáreckého údolí i za významný podíl na koordinaci občanských sdružení v Praze při uplatňování námitek vůči Návrhu územního plánu. Gratulujeme a přejeme do budoucnosti hodně sil, úspěchů a optimismu!

 

-redakce podle informací Niky a časopisu Přes práh