6.1 Memoriál Josefa Vavrouška v Roháčích

15. – 17. září – Ve spolupráci se slovenskou STUŽ se konal již 6. Memoriál Josefa Vavrouška v Roháčích. Program: v pátek se účastníci sjížděli až do večerních hodin. V sobotu ráno společná vycházka do doliny Parichvost k mohyle Josefa a Petry Vavrouškových. Bylo krásné indiánské léto, sluníčko probleskovalo zlatorudě zbarvenými stromy.Večer pak zástupci české a slovenské STUŽ informovali o svých projektech – česká STUŽ zejména o semináři „Lidé a ekosystémy“. V neděli již od rána hustě pršelo, takže nás nemrzelo, že se musíme rozjet na všechny světové strany.

6.2 STUŽOVRAT

19. prosince – při příležitosti zimního slunovratu přátelské předvánoční posezení v Centru J. Vavrouška STUŽOVRAT. Akce se vydařila, zúčastnilo se mnoho sympatických členů a příznivců. Paní Pavlíčková přinesla opět dva nesmírně dobré dorty z vlastní kuchyně.

6.3 Česko – slovenský Silvestr na pomezí

29. prosince – 1. ledna 2001 – „9. Česko – slovenský Silvestr na pomezí“. Akce byla tradičně organizována ve spolupráci s Bělokarpatskou regionální pobočkou a se slovenskou STUŽ. Jako každým rokem i letos byla hojně navštívena účastníky z obou stran hranice. Z vrcholu Velké Javořiny byl v České televizi několikaminutový šot. Na silvestrovské oslavě hrála cimbálovka bez cimbálu z Velké nad Veličkou, k půlnoční vatře na náměstí před Zámečkem přišli snad všichni obyvatelé Strání a Květné. Na akci přispěla tehdejší předsedkyně Senátu částkou 10.000,- Kč ze svého rozpočtu. Radek Kunc z bělokarpatské pobočky opět nezklamal – rok od roku je jeho organizace profesionálnější. Letos dokonce objednal, sice na poslední chvíli, dávku čerstvého prašanu, takže kdo neměl běžky, litoval.

6.4 Setkání se členy čestného předsednictva

16. ledna – Na schůzi předsednictva byli pozváni členové čestného předsednictva. Někteří členové čestného předsednictva se omluvili, že jim čas nedovolí přijít (Jan Kačer měl zkoušku v divadle, Fedor Gál jel na Slovensko, Čestmír Jech je nemocný..), k naší radosti přišli doc. Martin Bojar, MUDr. Jan Cimický, CSc., paní Jana Štroblová, prof. Erazim Kohák, prof. Zdeněk Veselovský, Ing. Jaroslav Stoklasa, CSc. a prof. Emil Hadač.

Ze setkání s členy čestného předsednictva 16. ledna 2001 (foto J. Dlouhý)