FÓRUM 2000 v podhradí

I letos naše Společnost využila příležitosti konání konference Forum 2000 na Hradě, oslovila jeho účastníky a pozvala je na setkání se členy STUŽ a zájemci z řad veřejnosti jak laické, tak i akademické na půdu Akademie věd.

 

Přestože se letos nepodařilo "ulovit" takové osobnosti jakými byli v roce 1999 pánové Ashis Nandy, Fritjof Capra, Miklos Sukods, domnívám se, že pánové Andris Barblan a Takeaki Hori byli kvalitními a zajímavými řečníky. Když doplním, že jim v diskusi byli rovnocennými partnery pánové Martin Bursík, Jan Piňos či Pavel Nováček, není pochyb, že nikdo ze zúčastněných posluchačů nelitoval, že přišel.

 

Andris Barblan, historik a politolog, v současné době zastává funkci generálního tajemníka CRE, Asociace evropských universit. V minulosti pracoval pro mezinárodní organizace se sídlem v Ženevě, např. Světovou radu církví či Evropské kulturní centrum.

 

Takeaki Hori je profesorem ekonomické antropologie a autorem knih "America, mirror for Japan", "South Pacific, people and problem" nebo "Central Europe in Transition".

Proto litovat můžeme pouze dopravní zácpu, která jeden z večerů zkrátila o podstatnou část, a ty, kteří se těchto setkání nezúčastnili.

Jan Štok