Vážení a milí přátelé,

je zde léto a s ním i vidina letní dovolené. Těm, kteří se chystají někam vyjet, ať již do česko-slovenské přírody anebo třeba někam „za kopečky“ přeji, aby se jim pobyt vydařil a aby se, jak říkávala moje maminka, ve zdraví vrátili.

Těm, co se chystají dovolenou využít pracovně, přeji, aby se jim dařilo a aby výsledky jejich práce byly úměrné vynaloženému úsilí. A taky aby nezapomněli, že je třeba nejen pracovat, ale také odpočívat. V předlistopadové t.zv.,politické ekonomii se tomu říkalo reprodukce pracovní síly. Takže nezapomenout reprodukovat sílu – bude jí zapotřebí. Odpočívat ale můžeme i aktivně; práce na zahrádce, na latifundiích, případně na stavbě lze také počítat mezi rekreaci, neměli bychom to však přehánět. Je dobré si rezervovat nějaký čas na pobyt v přírodě.

Z organizačních oznámení snad jen to, že Domeček pojede sice v červenci a srpnu na „dovolenkový režim“, vždy však, pokud bude potřeba, se budete moci dovolat alternativně buď do Domečku nebo do Krkonošské (telefonní čísla jsou na zadní straně Zpravodaje), případně konkrétnímu členovi předsednictva (spojení na ně viz „Aktuální adresy“ ve Zpravodaji). 18. července a 22. srpna od 17:00 hod. budou v Domečku přítomni členové předsednictva a tajemnice, kteří v tu dobu nejsou na dovolené. Jako každý rok i letos v červenci a srpnu se nebudou konat pravidelné semináře na Novotného lávce. První seminář po prázdninách se bude konat 5. září, téma Regionální projekty regionálních poboček.

Takže se mějte všichni moc hezky a po prázdninách na některé z akcí STUŽ – třeba ihned 5. září na semináři, 14. září na konferenci ke zprávě „Lidé a ekosystémy“, kterou vydává World Resources Institute spolu s UNEP, UNDP a Světovou bankou a kterou pořádáme ve spolupráci s Nadací Partnerství a UNEP nebo 19. září v Domečku na STUŽODENNOSTI -  nashledanou.

                                                                                                Eva Vavroušková, tajemnice