Internet

Občanské sdružení BEZK v těchto dnech uvedlo do plného provozu stránku "Evropská unie a životní prostředí" na adrese  http://www.ekolist.cz/evropa.stm.

Uživatelé internetu na stránce naleznou aktuální zpravodajství ze servisu ČTK i původní zprávy našich redaktorů, informace o fungování Evropské unie, o průběhu jednání o vstupu České republiky do EU a základní informace o dalších zemích, které usilují o vstup do EU.

Texty jsou doplněny řadou odkazů na související informační zdroje, takže se návštěvníci těchto stránek snadno dostanou např. k ekologické legislativě Evropské unie, k textu Akčního programu Evropských společenství pro životního prostředí či k Pozičnímu dokumentu České republiky pro jednání s EU v oblasti životního prostředí.

Econnect zprovoznil novou internetovou stránku, věnovanou problematice globalizace a aktuálně zejména blížícímu se výročnímu zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu v Praze v září 2000.

Na adrese http://globalizace.ecn.cz najdete především rozsáhlý monitor českého tisku, systém relevantních odkazů, komentáře k problematice a tiskové zprávy neziskových organizací, které se problematikou globalizace, Světové banky či Mezinárodního měnového fondu zabývají. Návštěvníci mají možnost zde zveřejnit své vlastní komentáře nebo se zapojit do on-line diskusí.

Webová stránka STUŽ  - http://www.czp.cuni.cz/stuz - je pravidelně aktualizována. Stará se o ni Jiří Dlouhý, který také přijímá případné příspěvky. Naše webové stránky jsou zařazeny do největších českých vyhledávačů „Seznam“, „Atlas“ a „Uzdroje“.