Společnost pro trvale udržitelný život

Kalendář akcí

březen 2017
Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Havranické vřesovistě s kvetoucím janovcem4

STUŽ/ČR a STUŽ/SR si dovolují pozvat všecny zájemce na 23. ročník Memoriálu Josefa a Petry Vavrouškových který se bude konat ve dnech 26. až 28. května v Národním parku Podyjí

 

***

Česká a slovenská Společnost pro trvale udržitelný život STUŽ Vás zvou na 23. Memoriál Josefa a Petry Vavrouškových, který se bude letos konat v Havraníkách u Znojma v Národním parku Podyjí.

Memoriál bývá střídavě na Slovensku a v Česku, letos organizace připadá na českou STUŽ. Z mnoha možností jsme vybrali Národní park Podyjí.

Stručný program Memoriálu

Pátek 26. 5. večer

Příjezd do Havraník, ubytování, večeře.

 

První část semináře věnovaného problematice ochrany a udržitelného využívání říční krajiny jako výzvy.

Zvlášť také odezní příspěvky na téma neudržitelného vývoje ČR a SR 25 let po Summitu Země v Riu. Zájemce o přednesení příspěvku na tato témata prosíme o přihlášení příspěvku do elektronické přihlášky.

Sobota 27. 5.

Celý den bude věnován exkurzi do Národního parku Podyjí. Po nejzajímavějších místech parku nás provede pracovník Správy NP Podyjí.

 

Na sobotní večer je pro naši společnost v rodinném vinařství Celaria pana Koníčka v Popicích objednána ochutnávka vín se zasvěceným komentářem a pohoštěním.

Následovat bude společenský večer, zahájený informacemi z obou STUŽek, Česka i Slovenska.

Neděle 28. 5.

Dopoledne druhá část semináře. Dále pak podle individuálních plánů účastníků.

Organizační informace

Ubytování

S ohledem na to, že se jedná o turisticky velmi navštěvovanou oblast, museli jsme již nyní udělat rezervaci. Nabídka ubytování je následující:

Skromné ubytování ve vícelůžkových pokojích v bývalé škole v Havraníkách – cena cca 150 Kč za noc – úhrada na místě.

Ubytování v pensionu v Havraníkách v jedno, dvou, tří nebo čtyřlůžkovém pokoji – cena 350 Kč – 500,- Kč za noc – úhrada předem, přihlášení dostanou pokyny, jak ubytování uhradit.

Pokud máte zájem o ubytování, vyznačte to v přihlášce.

Stravování

Pokud zvolíte společné stravování, označte tento fakt v přihlášce.

Páteční večeře bude objednána v penzionu Tři koruny, sobotní oběd bude objednán v některé z restaurací na trase exkurze, sobotní večeře bude ve sklípku pana Koníčka

Snídani pro ubytované v bývalé škole si každý připraví sám (bude možnost si případně nakoupit v místním obchodě), čaj a kávu připravíme v kuchyňce. Ubytovaní v penzionu mají možnost si za 85,- Kč snídani objednat, případně se připojit k svépomocně připravené snídani v bývalé škole.

Doprava

Doprava je individuální. Pokud jedete autem a máte volná místa, případně pokud máte zájem o spolujízdu, označte to v elektronické přihlášce.

Elektronickou přihlášku naleznete zde - vyplňte ji, prosím, nejpozději do 29. března.

O podrobnostech celé akce budou zájemci informováni nejpozději v průběhu dubna.

Bližší informace k programu poskytuje Pavel Šremer ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ), k logistice Ing. Eva Vavroušková ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

S pozdravem jménem české a slovenské STUŽ

Ing. Jiří Dlouhý, předseda

 

Společnost pro trvale udržitelný život
Zpravodaj STUŽ
ISSN 1802-3053


Creative Commons License